7 sammu kasutatud auto targaks ostuks | Automaakler.ee

7 sammu kasutatud auto targaks ostuks

See küsimus vaevab paljude pead, kes parasjagu on endale esimest autot ostmas või oma vana autot värskema vastu vahetamas. Jah, siin võib teha saatuslikke vigu, mis hiljem rahakotile koormavaks võivad saada. Aga kuidas siis teha nii, et kõik laabuks ja auto ost oleks sündmus, mis pakub rõõmu?

Esiteks peaks alustama küsimusest, et millises hinnaklassis autot on mul vaja? Ära osta endale liiga kallist autot, mille ost käib tegelikult üle jõu. Hinda oma võimalusi adekvaatselt ja vali alati sellest hinnapiirist veidi soodsam auto.

Teiseks tuleks selgeks teha, et milleks on autot vaja. See aitab otsustada, et kui suurt autot on vaja ja mis veel autol kindlasti olema peab. Näiteks kui elad maal ja sinu koduteed tihti lumest puhtaks ei lükata, siis peaks tõsiselt kaaluma maasturi või nelikveoga auto ostu. Kui elad linnas ja sõidad ainult 2 kilomeetrit tööle-koju, siis ilmselt võiks parim valik olla mõni väike ja kompaktne linnaauto.

Kolmandaks peaks juba valima oma soovidele vastavate autode hulgast välja mõned meeldivamad ja helistama müüjatele. Autosid soovitame otsida Auto24.ee portaalist. Müüjatele helistades on mõned küsimused, mida peab alati küsima:

            ▪          Mis on auto seisukord ja millised on autol esinevad vead? See on hea kui müüja vastab, et vigu ei ole, sest esiteks on võimalik, et autol ei olegi vigu ja teiseks kui ilmneb kontrollides mõni puudus, siis tõenäoliselt on selle arvelt võimalik auto hinda soodsamaks rääkida.

            ▪          Kas kontaktisik on auto müüja ja kui kaua on auto olnud tema käes (eraisikust müüja puhul)? Kui auto on müüja käes olnud 1 kuu, siis ei pruugi müüja teada auto ajaloost eriti midagi. Samuti tekib kahtlus, et miks auto juba müügis on?

            ▪          Kas autol on dokumenteeritud hooldusajalugu? Millal oli viimane hooldus?

            ▪          Ja lõpuks auto asukoht. Üldiselt ei tasu loota sellele, et näiteks Rakveres elades leiad sobiva auto Rakverest või lähiümbrusest. Auto ostul peaks ikkagi arvestama sellega, et parim variant asub justnimelt teises Eesti otsas.

            ▪          Kas proovisõitu saab teha? Kui müüja ütleb mingi totra vabanduse, et autol ei ole kindlustust ja saab proovida ainult kinnises parklas, siis ära seda autot vaatama mine.

Neljandaks uuri auto tausta. Googelda VIN-koodi, uuri maanteeametist, googelda müüja nime, telli vininfo.ee väljavõte jne. Tee kõike mida internet võimaldab. Kusjuures, ole eriti ettevaatlik kui sulle tundub, et müüja ei soovi oma isikut avaldada või lausa teadlikult varjab oma nime / esitab valenime vms. Sellise tehingu juurest jaluta kohe minema.

Viiendaks mine vaata autod üle. Tee proovisõit (vähemalt 10-15 minutit ja mitte ainult linnakiirusel). Vaata hoolega autot väljast ja seest. Vaata kas armatuuris põleb mõni hoiatustuli. Kuula kas kuskilt kostub ebaloomulikke hääli (käivitades, sõites, kohapeal seistes). Jälgi kuidas auto sõidab, kuidas toimib käiguvahetus, ega auto kuhugi suunas ei kisu, ega midagi ei vibreeri jne.

Kuuendaks mine vii oma valitud auto või valitud autod täiendavasse kontrolli. Selleks sobib kas tehnoülevaatus (kiire ja soodne, samas ka üsna pealiskaudne) või mõni remonditöökoda. Seal võib veel selguda “üllatusi”. Kahjuks ei nõusta töökojad reeglina sind kui ostjat ja ei analüüsi müüjat, tehingut, auto ajalugu ja läbisõidu õigsust. Nende põhitöö on auto tehnilise seisukorra kontroll.

Seitsmendaks osta sobiv auto ära. Tehingu saad vormistada ükskõik kus. Selleks on vaja kahte tühja ostu-müügilepingut ja õige kogus raha, et auto eest maksta. Veendu enne tehingu sõlmimist, et auto ei oleks võla katteks arestitud või tagaotsitav. Seda näitab maanteeameti veebileht.

Alati on võimalus ise midagi meelepärasemat teha ja kõik nimetatud tegevused hoopiski tellida. Jah meie teenuste hulgas on teenus, kus me teeme kõik need sammud sinu eest.  Alustades sobivate autode välja otsimisest, müüjatega kontakteerumisest kuni kontrollide teostamise ja konkreetsete soovituste jagamiseni. Samuti võime teostada ka kontrolli ühele kindlale sinu poolt valitud autole. Tallinna, Tartu ja Pärnu piires reageerime kiirelt ja saadame tulemused koos piltidega sulle e-maili peale. Lisaks sellele, et sa ei pea isegi kodust välja minema, ei pea sa isegi müüjale helistama, et vaatamiseks aega kokku leppida. Me teeme seda ise!

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?