Auto taustakontroll - Mida pead teadma? | Automaakler.ee

Auto taustakontroll

Auto taustakontroll kodust lahkumata

Kui olete huvitatud kasutatud auto ostmisest, on väga oluline teha põhjalik auto taustakontroll, et saada ülevaade auto ajaloost ja seista silmitsi võimalike tulevaste probleemidega. Siin on mõned näpunäited, kuidas teha taustakontrolli auto ostmisel:

 1. Kui auto on Eestis arvel, vaadake soojenduseks maanteeametist reg nr-i või vin koodi kaudu tausta. See hõlmab eelmiste omanike arvu, tehnoülevaatustulemusi, kus auto on olnud registreeritud/toodud, läbisõidu infot ning pisemaid detaile nagu kütusekulu jne.
 2. Googeldage VIN-koodi: VIN-kood on unikaalne identifitseerimisnumber, mis on märgitud auto raamile või kerele. VIN-koodi kontrollimisel saate teavet auto päritolu, tehnilise spetsifikatsiooni ja ajaloo kohta. Boonusena jookseb aeg-ajalt välja Googlest ka eelmised müügipildid/kuulutsed või muu info, mis on ostuotsusel olulise kaaluga.Auto taustakontroll
 3. Lööge auto reg nr või vin kood sisse Eesti Liikluskindlustuse Fondi leheküljel. Kui auto on Eestis pikemalt olnud, kajastub antud raportis kogu avariide loetelu koos remondi summadega. Kui auto on osalenud väga mitmetes suurtes avariides, siis ilmselgelt oleks mõistlik valida järgmine masin.
 4. Küsige müüjalt teenindusajaloo kohta: Proovige saada kogu hooldusajalugu ja uurige, kas auto on saanud korrapäraseid hooldusi ja remonte. Lisaks aitab antud dokumentatsiooniga tutvumine saada ülevaadet eesootavate kulutuste osas. A-la kas hammasrihm on vahetatud või peab seda kohe-kohe tegema.
 5. Küsimused: Küsige müüjalt küsimusi auto kohta ja olge tähelepanelik tema vastuste suhtes. Kui müüja vastused on ebaselged või kui tal on raskusi konkreetsetele küsimustele vastamisega, võib see olla märk sellest, et ta üritab midagi varjata.
 6. Tellige tasuline auto taustakontroll: Selleks on mitmeid portaale, kust on võimalik tellida auto eelnev ajalugu. Näiteks vininfo.ee kaudu saate tutvuda ka eelnevate omanike poolt üles pandud müügikuulutustega sama auto kohta. Näete ära, mis hinnaga on autot varasemalt müüdud, mis on keskmine turuhind ja mediaan. Kui automaakler on varasemalt autot kontrollinud jookseb ka see raport ilusti välja ja saate autost põhjaliku ülevaate arvuti tagant lahkumata!

Need on mõned näpunäited, kuidas teha taustakontrolli auto ostmisel. See võib võtta aega ja vaeva, kuid see on oluline, et vältida tulevasi probleeme ja kulutusi. Kui te ei tunne end kindlalt taustakontrolli tegemisel, võite alati pöörduda meie poole!

Kui auto taustakontroll paistab ilus

Kui eeltoodud punktid on kontrollitud ning taust paistab ilus tuleks aru saada, kas auto hind on teistega võrreldes kallis, odav või täpselt õige 🙂

Auto turuhinna määramine võib olla keeruline, kuid siin on mõned viisid, kuidas seda teha:

 1. Uurige sarnaste autode hindu: Uurige, millise hinnaga sarnaseid autosid müüakse. Sõidukite kuulutusportaalid on hea koht, kus saate uurida sarnaste autode hindu.
 2. Kasutage online hindamisteenuseid: Kasutage online hindamisteenuseid, mis võimaldavad teil sisestada auto andmed ning saada hinnanguline turuhind. Sellised teenused põhinevad sarnaste autode müügihindadel ja nende seisukorral.
 3. Küsige professionaalset arvamust: Kui te ei ole kindel, kuidas auto turuhind määrata, siis võite pöörduda meie poole. Me saame hinnata auto seisukorda ja anda hinnangu sellele, kui paljuga antud sõidukeid praegusel turul müüakse.
 4. Arvestage auto seisukorraga: Auto seisukord mõjutab suuresti selle turuhinda. Kui auto on heas korras, siis võib seda müüa kõrgema hinnaga. Kui auto on halvas seisukorras, siis tuleks seda müüa odavama hinnaga.
 5. Arvestage autoga kaasnevat lisavarustust: Autoga kaasnev lisavarustus, nagu näiteks nahksisu, automaatkast, ekraanid jms, tõstab auto väärtust.

Kui taust ja auto hind on paigas

Siis tuleks võtta ühendust müüjaga ning leppida kokku auto vaatamine.
Sõltuvalt margist ja mudelist ei tasu ülemäära seda edasi lükata, kuna head sõidukid kipuvad omanikku vahetama päris kiiresti.

Kui soovid teada, millele tuleks täpsemalt tähelepanu pöörata autoga kohapeal tutvudes, loe täpsemalt -> siit.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?