Valed rehvid takistavad proovisõitu? | Automaakler.ee

Valed rehvid takistavad proovisõitu?

Autol on all valed rehvid ning proovisõitu teostada ei saa – mida teha?

Automüüjate vabanduste ning vassimise varamu nii suur ja lai, et selle kohta võiks suisa eraldi entsüklopeedia kirjutada. Räägime siinkohal ühest üllatavalt levinud vabandusest, millega ostjale käru keerata soovitakse. Oletame, et tahad mõne sõidukiga teha proovisõitu, ent müüja või omanik ajab vastu, et seda ei saa teha kuna autol on all täiesti valed rehvid.

Loomulikult kerkivad kohe pähe õigustatud küsimused – kuidas sa müüd autot, millega ei saa isegi proovisõitu teha? Mida tähendab vale rehv? Kas ta proovib kuidagi minust kui ostjast lahti saada? See on ju täiesti jabur!

Tõepoolest, mõnel üksikul juhul võib selline vabandus omada vettpidavat alust. Näiteks siis, kui lumi on eriti vara maha tulnud ning autol on veel suverehvid all. Võib-olla hoolib müüja ohutusest ning ei soovi sõidukit enne rehvivahetust kasutada, ent sellisel juhul peaks ta ju kohe pakkuma uue proovisõiduvõimaluse mõnel teisel ajal ja rehvid alla panema. Muidu ei saa ju autot üldse müüdud.

Aga mõelgem nüüd olukorrale, kus sellist juttu räägitakse keset suve, kui ammuilma peaksid juba kas suverehvid või aastaringsed rehvid all olema. Kui puiklemine hakkab pihta auto juures, peab kindlasti rehvid ise üle vaatama – mis tüüpi see on ning milline on kuluvusaste. Ebakõlade korral võib juba kulmu kortsutada.

Kui sõita mitte kuidagipidi ei võimaldata või all on näiteks tõesti vale hooaja rehviring, siis on sajaprotsendiliselt põhjust kahtlustada, et müüja varjab midagi. Olgu see siis rike, mida ta pole jõudnud likvideerida või siis on tal varuks mõni muu kahtlane skeem.

Ühtlasi võib see signaliseerida et autosse pole suudetud või tahetud piisavalt investeerida. See märgib midagi kogu muu sõiduki seisukorra kohta.

Lahenduseks siinkohal on pigem autost loobumine, isegi kui “valedest rehvidest” hoolimata tundub sõiduk visuaalsel vaatlusel aus ja hea. Pole vahet, kas tegu on müüjapoolse saamatusega või pahatahtliku varjamisega, igaljuhul on see ohumärk millest tuleks juhenduda.

Kui enda teadmistes ning vaatlusoskustes kindlustunnet pole, saab alati appi kutsuda kutselise automaakleri, kes teeb autole põhjaliku kontrolli ning uurib automüüja tausta.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?