Autot on vaja, kuid raha on vähe? | Automaakler.ee

Autot on vaja, kuid raha on vähe?

7 Soovitust – Kuidas osta odavat autot?

1. Mudel peab olema masskasutuses

Masskasutuses auto varuosad on odavamad. Otsi vajalik varuosa autolammutustest. Meelde tasuks jätta, et kui näiteks Saksamaal valmistatud auto detaile leiab igast levinud varuosapoest, siis Jaapani ja Rootsi masinale tuleb sageli varuosasid tikutulega taga otsida või üsna kallilt tellida.

2. Auto ei tohi kiiresti roostetada

Mõistlik on omada autot, mida ei pea igal aastal värvima. Kui teha igal aastal autole 200 euro eest värviparandusi, on see rohkem, kui kulub tavaliselt liikluskindlustusele.

3. Võimalikult väike ja vajalikult suur

Iga lisasentimeeter autos tähendab lisakulusid. On targem valida väike, aga korralik auto selle asemel, et valida suurem, aga vigadega auto.

4. Kaubanduslik välimus on oluline

Auto kaubanduslik välimus on sama oluline kui auto tehniline seisukord. Autot ostes tuleb alati mõelda ka selle müügile. Mingil juhul ära osta laineliste ja kokkusobimatute keredetailidega autot. Enamasti on esimese pilguga võimalik aru saada, kas tegemist on sirge ja sileda sõiduki või odavalt ja ebakvaliteetselt remonditud, kuigi särava värvkattega masinaga.

5. Hoidu tuuningust ja ümberehitustest

Tuunitud ja modifitseeritud auto pidamine on alati kallim, sest standardvaruosad võivad autole mitte sobida ja sarnaste keredetailide leidmine võib olla võimatu. Samuti võib tuunitud keredetailidega auto tehnika olla modifitseeritud ja isetehtud asjad on tavaliselt mitu korda vähem vastupidavamad kui autotootja valmistatud originaallahendused.

6. Väldi kalleid remondispetsialiste

Tõeliselt häid spetsialiste leiad omal käel garaažis või töökojas töötavate hulgast. Ka garaažis töötavatel spetsialistidel on olemas arvutiprogrammid, seadmed ja liidesed kaasaegsete autodega suhtlemiseks. Kui teeninduste spetsialistid soovitavad iga defektse detaili uuega asendamist, siis head spetsialistid suudavad defektse detaili sageli ära remontida.

7. Ära osta uusi kalleid asju

Vähegi kallimate detailide ja tarvikute (rehvid, klaasid, tuled, mehaanilised detailid jms) puhul tasub alati otsida võimalust leida kasutatud ja odavamaid asju. Näiteks protekteeritud rehvid on üldjuhul juba uuena viletsamad ning peavad vähem vastu kui kasutatud margirehvid.

Automaakleri soovitus: Kui raha on vähe aga autot on vaja, siis osta väike, kuid võimalikult värske ja heas tehnilises korras masin. Hooldustes käi regulaarselt, kuid kindlasti mitte margiesinduses. Paljud varuosad ja rehvid saab osta kasutatult. Autot ostes teosta isegi kitsa eelarve korral alati ostueelne ülevaatus!

Kvaliteetseid ja garantiiga kasutatud rehve müüb näiteks https://www.minurehvid.ee

Allikas: Rahakool.ee finantsblogi

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?