Autot ostes tuleb alati üle vaadata mitu varianti

Autot ostes tuleb alati üle vaadata mitu varianti

Neljarattalise kaaslase otsingul on lihtne lasta end lummata ühest ja ainsast valikust. Auto võib pealtnäha tunduda korralik, omada head ajalugu ning ka sõita tegelikult normaalselt, ent kohese ostu asemel on tark lasta endal natuke “seedida” ning vaadata kontrastiks teisi sama marki-mudelit masinaid. Miks?

Kaks esmapilgul identset autot võivad tegelikult olla kardinaalselt erinevad

Peamiseks põhjuseks on just seisukordade erinemine. Ühe mehe õnn võib olla teise mehe õnnetus ja vastupidi. Esmapilgul normaalne tunduv auto võib teise samalaadsega kõrvuti pannes osutuda täiesti teistsuguseks. Eelnev ajalugu ja korralik hooldamine on siin võtmeelemendiks.

Kasutatud autode seisukorra juures mängib paraku hiiglama suurt rolli see, kuidas omanik või eelnevad omanikud selle eest hoolt kantud on, kust auto toodud on või milliste tehnilist eripäradega see mudel on. 

Enda jaksu ning ajalise-rahalise ressurssi mõistes ei peaks isegi piirduma kahe auto võrdlemisega, vaid otsida tasuks mitu erinevat. Kõikidega proovisõite ja ülevaatamisi tehes moodustub ostjale üsna selge pilt sellest, missugune üks korralik masin olema peaks.

Varasem aastakäik ei pruugi anda täisväärtuslikku kogemust

Vaid ühe auto väljavalimine tähendab ka seda, et ostjana lepitakse juba sõiduki mootori, välimuse ning varustustasemega. Autotootjad toodavad mudeleid aga mitmeid aastaid, vahel isegi kümnendipikkuste tsüklite alusel. Selle aja jooksul võib üks mudel saada pidevaid täiustusi, parandusi ning uusi ja paremaid tehnoloogilisi lahendusi.

Seega valides näiteks mõne odavama, ent varasema aastakäigu Mercedese, võib saada küll normaalse auto, ent sama mudeli hilisema tootmisaastaga auto kasuks otsustamine võib kaasa tuua töökindlama, ökonoomsema ning paremini varustatud auto. Hinnavahe võib olla märgatav, aga pikemaajalise omamise korral võib see end ära tasuda. 

Tähtis on siinkohal teha jälle tublit kodutööd ning uurida oma soovitud automudeli kohta väga niipalju informatsiooni kui võimalik. Infot annavad nii artiklid, foorumid, autogrupid kui ka sertifitseeritud autoesindused ja maaletoojad ise.

Nõustamisel on abiks ka kutseline automaakler, kes on oma pikaajaliste kogemustega kursis enamike levinud sõidukite tüüpvigade ning hoolduskuludega. Kui ise ei oska õiget pakkumist leida, võtke julgelt ühendust.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?