Diiselmootor vs bensiinimootor, mis mulle sobib? | Automaakler.ee

Diiselmootor vs bensiinimootor, mis mulle sobib?

Diiselmootori plussid/miinused:

+ Väiksem kütusekulu

+ Jõud pigem madalatel pööretel

– Soojeneb kauem

– Hooldamine kulukam

Bensiinimootori plussid/miinused:

+ Soojeneb kiiremini

+ Soodsam hooldada

– Suurem kütusekulu

– Jõud pigem kõrgematel pööretel

Tegemist on teemaga, mille ümber on palju arutelusid peetud. Üldjuhul ei ole võimalik eelistada ühte mootorit teisele, vaid sobivaim variant selgub iga autoostja isiklikest vajadustest tulenevalt.

Diiselmootor sobib pigem inimesele, kes sõidab aastas suuremaid vahemaid ja liikleb palju maanteel. Diiselmootor ei ole kindlasti mugav lühikesteks linnasõitudeks, sest sellisel juhul ei pruugigi mootor korralikult üles soojeneda. Diiselmootori hooldamine on kulukam, sest lihtsas keeles öeldes – diiselmootoril on rohkem kulukaid osi, mis võivad katki minna (diislitel on üldiselt näiteks turbo). Samas võivad diiselmootorid olla väga ökonoomsed.

Bensiinimootor sobib pigem inimesele, kes liikleb enamasti linnasiseselt ja sõidud ei ole eriti pikad. Auto soojeneb kiiremini ja läheb talviti paremini käima. Bensiinimootori hoolduskulud on väiksemad, kuid kütusekulu on suurem. Bensiinimootor sobib ka inimesele, kes kindlasti tahab võimalikult harva autoga hoolduses käia ja ootamatuid kulusid vältida.

Levinud on arvamus, et diiselmootor tasub ennast ära aastase läbisõidu 20-25 tuhande kilomeetri juures. Sellel väitel on tõepõhi all, kuid täpsete kalkulatsioonide tegemiseks on oluliselt rohkem andmeid vaja. 5-10 tuhat kilomeetrit sõitvad autoomanikud peaksid eelistama bensiinimootoriga autot.

Palle Kõlar – Automaakler.ee

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?