Inimeste vähene teadlikkus autoostul soosib petturite äri | Automaakler.ee

Inimeste vähene teadlikkus autoostul soosib petturite äri

Hiljuti on meediast läbi käinud teema, et inimeste teadlikkus auto ostmisel on vähene ja paljud autoostjad saavad kasutatud autot ostes petta. Pettuse levinumad skeemid on odomeetri näidu muutmine, varjatud tehniliste vigadega auto müümine või hoopiski raske avarii läbinud auto müük.

Tihtipeale võivad eelnevalt mainitud pettused kattuda ja võib ka kohata automüüjaid, kes pole mitte ainult muutnud läbisõitu poole väiksemaks, vaid on lisaks oskuslikult võltsinud ka hooldusraamatu ja muud pabereid.

Mida ostjad valesti teevad? Autosid ostetakse esmamulje järgi ja liigselt kiirustades. Visuaalne kontroll koos kiire proovisõiduga ei ole piisav. Lisaks muule tuleb kindlasti kontrollida auto ajalugu liiklusõnnetuste osas, auto hooldusajalugu koos dokumentatsiooniga ja samuti oleks soovitav kontrollida ka müüja tausta, sest kogenud petturite kohta leiab internetist piisavalt infot. Isegi kui kõik tundub sobiv, peab leidma aja, et käia autoga ostueelses kontrollis mõnes kvalifitseeritud töökojas. Oma ala eksperdid märkavad, kui auto on taastatud peale rasket avariid, leiavad üles tehnilised vead ja oskavad tihtipeale isegi hinnata, kas auto läbisõit vastab reaalsusele. Liiklusõnnetuste ajalugu saab kontrollida www.lkf.ee veebilehelt, hooldusajaloo kontrollimisel abistavad margiesindused.

Vimasel ajal on tekkinud suurel hulgal eraisikust ettevõtjaid, kes elavad sellest, et ostavad soodsalt suure läbisõiduga, vigase või raskelt avariilise auto ning peidavad puudused ja müüvad auto kallimalt edasi. Nende isikute äri õitseb ainult sellel põhjusel, et jätkuvalt leidub ostjaid, kes puuduseid ei märka ja need autod ära ostavad. Nii kaua kui on olemas ostjaid sellistele autodele, on ka olemas need petised kes neid müüvad.

Automaakler.ee paneb inimestele südamele, et ärge ostke ühtegi autot vaid esmamulje järgi. Varuge aega ja uurige põhjalikult nii auto kui ka müüja tausta ja teostage ennem lõplikku otsust põhjalik tehniline kontroll kvalifitseeritud töökojas. Ainult nii tegutsedes on võimalik petturitele pidurid peale tõmmata!

Autor: Palle Kõlar / Automaakler.ee

Liitu meie Facebooki fännilehega: https://www.facebook.com/pages/Automaakleree/107603166032413?fref=ts

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?