Kasutatud auto ostmine aastal 2021 | Automaakler.ee

Kasutatud auto ostmine aastal 2021

Auto ostmine aastal 2021

Mitte kunagi varem pole auto ostmine olnud nii võimalusterohke kui praegu. Lisaks sellele, et autoturg võtab valikute poolest silma eest kirjuks, on sõiduki ostmisel võimalik kasutada lugematuid abimehi.

Taustakontroll, kindlustus ning ligipääs info tulvale

Alustame kasvõi sobiva sõiduki enda leidmisest. Pole vahet kas sul on juba oma tahtmistest aimdus olemas või mitte, siis mõlemal juhul aitavad autot leida hästi üles ehitatud müügiportaalid, mis koondavad endasse nii eraisikute, maaletoojate, esinduste ning kõiksugu automüügifirmade kuulutused. Ajalehest enam näpuga järge ajama ei pea.

Teiseks on sõidukite kohta info ammutamine muutunud ülikergeks. Eestis saab näiteks läbisõidu, ülevaatuste ning omanikuvahetuste kohta abi Transpordiameti taustakontrollist. Tasub vaid soovitud sõiduki informatsioon sisse lüüa ning sulle tuuakse kõik kandikul ette. Kindlustuskahjude tarbeks saab kasutada aga LKF lehekülge, mis kõik autot puudutanud kindlustusjuhtumid üles kuvab. Lisaks saab välismaalt toodud autode puhul tellida spetsiaalseid raporteid, mis avariilise ajaloo paljastada võivad.

Sõiduki enda detailide ja nüansside puhul on abiks ka internet. Autoajakirjanduslikud ülevaated, pildid, videod ja artiklid näitavad hästi kätte masinate sõiduomadused, tüüpvead ning seonduvad kulud. Palju on tekkinud ka kommuune ja foorumeid, kust vajadusel enne auto ostu nõu küsida saab.

Kui auto ost juba isutab, siis enne sõidukiga tutvumist on võimalik omale appi kutsuda ka kutseline automaakler. Meie poolt pakutav ekspertiis toob esile nii auto ajaloo, puudused ning annab ostjale enne ostmist sõidukist selge ülevaate, ühtlasi aitab ta tuvastada kõikvõimalikke pettuseid. 

Petturid mõtlevad aina kavalamaid viise ostja tüssamiseks

Lihtsaks muutunud elu teeb meid arusaadavalt mugavaks ning sellest proovivad kahjuks kasu lõigata ka petturid, keda autoturul kohata ei ole üldse mitte haruldane nähtus.

Väga “moes” on läbisõitude kerimine, hooldusraamatute võltsimine ka mahakantud autode ülesputitamine kaheldava väärtusega töökodades ning seejärel nende müümine. Justkui Vändrast saelaudu, on autoturule tulnud ka palju isehakanud autoärikaid, kes defektseid sõidukeid odava hinna eest kokku ostavad, odava remonditöö teevad ning siis kallimalt maha müüa proovivad.

Sellised inimesed proovivad alati mängida auto ostja pahaaimamatusele, kogenematusele ja heatahtlikkusele. Kehv eeltöö ning emotsiooniostud on põhjus, miks seda tüüpi “äri” veel lokkab.

Ära unusta jälgida ka oma enda vajadusi ja harjumusi

Sõidukit ostma minnes ei tohi käituda uisapäisa, enne tuleb iseendale selgeks teha, et milline auto sinu soovidele ja vajadustele ikkagi vastab. Kuigi auto ostmine on muutunud mugavamaks ja paindlikumaks, pole mõned ostmist puudutavad põhitõed oma kehtivust kaotanud.

Kindlasti mõtle, milleks sul autot tegelikult vaja on? Kas pikkade distantside läbimiseks või soovid lihtsalt ökonoomset linnautot? Või läheb sul vaja midagi koormate ning inimeste vedamiseks? Selles tulenevalt saab juba oma valikut kitsendada, pikkade sõitude ja töölooma staatusesse sobivad näiteks diiselmootoriga autod. Jälgima peaks kindlasti margipõhiseid hooldusnüansse.

Enne ostmist tuleb veel uurida ka müüja kohta. Kas ta on usaldusväärne? On see eraisik või mõni pika ajalooga automüügiplats? Küsimuste küsimist peljata ei tasu ning see aitab ostjal olukorda alati paremini hinnata. Usalda, aga kontrolli!

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?