Kuidas keritakse auto odomeetrit? | Automaakler.ee

Kuidas keritakse auto odomeetrit?

Aastakümneid on paljudel pettunud kasutatud auto ostjatel aluseks olnud masina läbitud kilometraaž. Tahtes uskuda automüüjat ning jutte kirikuõpetajatest, kes pühapäeviti teenistusele ning koju tagasi sõitsid on lihtsalt narrilt klassika kui mitte öelda naiivne.

Nõudlus ja eelistused panevad automüüjaid omavahel konkureerima.  Kes meist tahaks osta kulunud teksaseid, pigem ikka uueväärseid. Sestap on paljud automüüjad läinud teed, kus keritakse auto tegelik läbisõit oluliselt väiksemaks- et olla piisavalt ahvatlev potentsiaalse autosoetaja silmis.

Tihedas konkurentsis eelistab „tulevane ohver“  kindlasti väiksema läbisõiduga autot – mis on täiesti loogiline. Inimene on nõus maksma pisut rohkem ning meile kõigile meeldib elada teadmisega, et saime hea diili. Reeglina kehtib ka uskumus,  et auto seisukorda näitab läbisõit. Kahjuks reaalsus räägib teist keelt. Mõni 240 000 km vuranud masin, mis on korrektselt hooldatud, võib olla oluliselt paremas seisukorras kui mõni 140 000km läbinud. Inimesed hoiavad enda asju erinevalt, sama kehtib ka autodega.

Täna on auto odomeetrit võimalik kerida igal soovijal. Usin arvutikasutaja leiab internetist  teenusepakkujaid Eestimaa erinevatest linnadest. Näiteks piisab vaid lüüa okidoki.ee portaali sisse sõnad „odomeetri korrigeerimine“ ja leiame soovitud teenused. Kogu toiming võtab kümmekond minutit ning läheb maksma paarkümmend eurot. Ja selle võttega kasvab mitteteadliku ostja silmis auto turuväärtus oluliselt ning sellest teenib liigkasu ebaausaid võtteid kasutav automüüja.

Tegelikult peaks see tegevus karistatav olema.  Kahjuks puuduvad hetkel veel meie riigis seadused, mis sellist „sigadust“ reguleeriks. Loodetavasti on olukord muutumas.

Siinkohal saamegi murda trende enda teadlikusega.  Odomeetri näit on number, millest ei loe sõiduki tehnilisest seisukorda välja. Esmaselt peaks usaldama tõendatavat hooldusajalugu. Tuleks valida pigem selge ajalooga, kui ebamääraselt väikese läbisõiduga auto.  Lisaks on olemas ka diagnostikaseadmeid, mis aitavad tuvastada auto eelneva läbisõidu kerimise. Omalt poolt tulevad appi ka sõidukite margiesindused, kus hooldusvälpade tõesust ning läbisõitu kontrollida saab.

Seniks, kuniks leidub heauskseid ostjaid, kes väikest läbisõidunumbrit ostavad jagub ka tööd kerijatele ja rahalist kasu müüjatele, kes seda teenust kasutavad. Õnneks kasvab inimeste teadlikkus iga päevaga ja täna enam ilma ostueelse kontrollita üldiselt autosid ei osteta.

 

Automaakler pakub liikuvat ostueelse kontrolli teenust Tallinnas ja Tartus. Meie teenus sisaldab diagnostikat, avariide avastamist, ajaloo kontrolli, proovisõitu ja põhjalikku raportit auto vigadest kliendile e-posti teel. Lisaks autole pöörame tähelepanu ka sellele, et kes autot müüb ja tehingu aususele. Loomulikult jagame oma klientidele soovitusi, et kas ostetav auto on piisavalt heas seisukorras ja kas sama eelarve piires võiks leida parema.

Kui soovid osta auto, millel ei oleks varjatud puudusi, siis pöördu Automaakleri poole –info@automaakler.ee / 56 064 030. Reeglina osutame oma teenust 24h jooksul.

 

Automaakler.ee

Palle Kõlar

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?