Liiklusavariide väljaselgitamine | Automaakler.ee

Liiklusavariide väljaselgitamine

avarii info

Liikluskindlustuse Fondi koduleht – millist infot sealt päringute kaudu saab?

Soovitud sõiduki kohta taustauuringu tegemine või lisainfo ammutamine pole Eestis ilmselt kunagi olnud nii lihtne. Kui soov on kasutatud autot ostes uurida näiteks minevikus toimunud liikluskahjude kohta, siis piisab vaid külaskäigust Liikluskindlustuse Fondi kodulehele. Mida LKF lehekülg endast aga kujutab ning millist kasulikku infot autoostja sealt päringute kaudu ammutada saab?

Enne kasutatud sõiduki ostmist tuleks kindlasti LKF lehekülge külastada

Teadagi peab Eesti Vabariigi liiklusseaduse alusel igal registreeritud mootorsõidukil või selle poolt veetaval haagisel olema kehtiv liikluskindlustus. Erandiks on vaid juhud, kus sõidukit ei kasutata ja seda hoitakse viisidel, kus liikluskindlustuse alla kuuluvat juhtumit põhjustada võimalik pole. Kui autot pikema aja jooksul üldse kasutada kavas pole, siis tuleb see lihtsalt arvelt maha võtta. Nii välditakse automaatse sundkindlustuse rakendumist.

Sisenedes Liikluskindlustuse Fondi kodulehele, saab iga huviline registreerimismärgi alusel kontrollida kindla sõiduki liikluskindlustuse kehtivust ning uurida-võrrelda kindlustushindu. Viimasel juhul on abiks LKF enda veebikalkulaator.

Kindlustuse kehtivus näidatakse kätte kellaajalise täpsusega, nimekirjast ei puudu ka kindlustuse kehtivuspiirkond ning ulatus. Tegu on hea abimehega ka siis, kui autoga on soov näiteks välismaale sõita.

Pruugitud sõiduki ostja saab kõige enam kasu aga liikluskahjude kontrollimise funktsioonist. Samuti numbrimärgi või VIN-koodi alusel töötav süsteem loetleb vaid mõne hetkega ette kindla sõidukiga seotud õnnetusjuhtumite ajaloo.

Otsijale kuvatakse nii aeg, koht, osalenud sõidukid, vastutuse ulatus, hüvitatud summa ning kindlustuspakkujate kontaktid. Kindlaks saab määrata veel kahju hüvitajat, selleks tuleb täita spetsiaalne otsinguvorm. Vajadusel saab sealt leitud infot mõne avarii kohta hiljem täpsema informatsiooni leidmisel ära kasutada. Ühtlasi on see abiks ka siis, kui õnnetusajalooga sõidukit näiteks ostma minnakse. 

Täit ülevaadet ei pruugi LKF tingimata anda

Head lisandväärtust pakub veel liiklusjuhtumite kaart, mis võib silma eest suisa kirjuks võtta. Mööda kaardirakendust ringi vaadates saab aastate kaupa näha ülevaadet kõige tihedamate liiklusõnnetustega piirkondade kohta. Samuti hea tööriist, kui mõnda spetsiifilist avariid tikutulega taga ajada.

Kõikide päringuvõimaluste kõrval tuleb siiski silmas pidada, et LKF register ei pruugi alati anda täit ülevaadet sõidukiga seotud kahjudest. Mõned kahjud jäetakse võib-olla omanike poolt üldse registreerimata, teisalt ei kuvata välismaalt toodud autode registreerimiseelset ajalugu.

Viimase probleemi lahendamisel saab appi tulla kutseline automaakler, kes enne autoostu sõidukile põhjaliku taustakontrolli teostab. Sedapsi on välja tulnud nii mõnegi esmapilgul uueväärse ja “avariivaba” sõiduki pahaendeline ajalugu.

LKF eesmärgiks on olla liikluskindlustuse garantiifond, rohelise kaardi büroo, registripidaja ning liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. Lehekülge saab külastada siit!

 

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?