LKF päring ei kuva kõiki õnnetusi? | Automaakler.ee

LKF päring ei kuva kõiki õnnetusi?

Hiljuti pöördus Automaakleri poole värske autoomanik, kes soovis jagada enda autoostu kogemust.

Nimelt ostis Indrek paar aastat kasutatud sõiduauto eraisikult. Lasi kontrollida margiesinduses ja uuris sõiduki tausta internetist. Liiklusõnnetuste päringu väljavõttes avanes puhas leht. Auto ei olnud osalenud üheski liikluskindlustuse kindlustusjuhtumis.

Paar kuud hiljem hakkas sõiduki lakikiht kooruma ning Indrek otsustas asja uurima hakata. Pöördus tuntud keretöödega tegeleva ettevõtte poole, kus selgitati välja probleem. Nimelt oli kaskokindlustuse korras  Audi A6e terve vasakpoolne külg taastatud ja kasutatud valesid töövõtteid, komponente, mille tulemusel lakikiht kerelt irduma hakkas.

Tähtis on teada, et Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel sõiduki liikluskahjude kontrolli päringu tulemus näitab sõiduki osalemist ainult liikluskindlustuse kindlustusjuhtumis. Ehk siis kaskokindlustuse korras tehtud tööd ei kajastu väljavõttes ning selliste juhtumite sisu pole avalik.

Sellisest näitest tulenevalt soovitab Automaakler alati kontrollida sõiduki kere värvi- ja lakikihti, et tulevikus vältida selliseid ootamatuid üllatusi.

Loe lisaks, miks tasub auto ostul kontrollida kere värvi- ja lakikihi paksuse mõõtjaga:

https://automaakler.ee//miks-tasub-auto-ostul-kontrollida-kere-varvi-ja-lakikihi-paksuse-mootjaga/

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?