Automaakler vs remonditöökoda? | Automaakler.ee

Automaakler vs remonditöökoda?

Mis eristab Automaakleri ostueelset kontrolli remonditöökoja omast?

Viimasel ajal on mõned korrad meie poole pöördutud küsimusega, et mis eristab meie teenust remonditöökodade ostueelsest kontrollist? Tegelikult on erinevusi mitmeid. Selle artikli eesmärk ei ole väita, et me oleme paremad kui kõik remonditöökojad, kuid meie teenus on erinev ja neid ei saa omavahel võrrelda. Loomulikult oleks perfektseks auto kontrolliks vaja, et auto käiks nii Automaakleri kui ka margiesinduse käest läbi, kuid olenevalt auto hinnast võib see kokkuvõttes üsna kulukaks kujuneda ja paljud ostjad seda kulu ei tee.

Mida teeb Automaakler remonditöökodadest erinevalt?

• Me keskendume lisaks autole ka tehingule ja müüjale.
• Remonditöökoja ülesanne on kontrollida autot tehniliselt. Seda nad ka teevad ja kohati väga põhjalikult, kuid sellega lõppeb reeglina nende töö.
• Töökojad ei saa inimest erapooletult nõustada ja abistada auto ostul ja hoolitseda selle eest, et ka kõik muu tehingu juures aus on, sest see ei ole nende töö.
• Töökojad ei süvene sellesse, et kes on auto müüja ja milline on auto hind.
• Nad ei uuri reeglina põhjalikult auto dokumentatsiooni ja erinevaid võimalikke piiranguid ja tõkendeid.
• Margiesindustest saab küll reeglina auto hooldusajaloo, kuid teised remonditöökojad auto ajaloo analüüsimisega ei tegele ja selles osas midagi ei kontrolli.
• Kindlasti ei aita ükski töökoda kliendil auto hinda tingida, tehingut läbi viia, liisingupabereid ajada või kindlustust vormistada.

Lisaks on Automaakleri puhul erinev see, et me liigume ise autode juurde ja autod ei pea meie juurde tulema. See kiirendab oluliselt autode kontrollimise aega, sest ei pea töökotta aega broneerima ja müüjaga kaubale saama, et ta saab just sellel ajal oma auto sinna kontrolli viia. Tihti on inimesed tööl kui töökojad on avatud ja asi võib venida päevi või nädalaid. Automaakler käib ise töö ajal autode juures ja see kiirendab oluliselt autode vaatamist. On olukordi, kus Automaakler vaatab ühele kliendile viis erinevat autot üle ühe tööpäeva jooksul, sest meil on nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus oma esindaja(d) ja reeglina sobivad autod ei asu kõik samas linnas.

Automaakler ei saa loomulikult paljude tehniliste vahendite osas töökodadele vastu, sest tõstukit ja teatud suuri seadmeid auto pagasiruumis kaasas vedada ei saa. Automaakler on varustatud kvaliteetsete diagnostikaseadmetega ja digitaalsete värvipaksuse mõõtjatega, et kontrollida auto mootori tööd, elektroonikat ja kere koos varasemate avariidega. Samuti vaatame auto alla, et avastada võimalikke vedelike lekkeid ja põhjaaluseid vigastusi. Automaakler teeb alati võimalusel proovisõidu, sest paljud vead ei pruugi isegi töökojas tõstukil ilmneda. Proovisõidul keskendume põhiliselt auto veermiku seisukorra hindamisele ja auto käitumisele linnas/maanteel
Kokkuvõtteks võib öelda, et kes plaanib hinna poolest kalli kasutatud auto ostu, siis oleks mõistlik lasta autot, müüjat, ajalugu ja tehingut kontrollida nii Automaakleril kui ka remonditöökojal. Siis on kõik konkreetset autot ja selle ostu puudutavad asjaolud teada ja selle najal on lihtne otsustada.

 

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?