Mitte midagi ei näe! | Automaakler.ee

Mitte midagi ei näe!

Sügisel ja võib ka öelda , et ilma lumeta talvel esineb „karukoopa efekt“ ehk pimedat aega valdavalt enamus ajast ja mitte midagi ei näe. Autojuhtidele mõjub see kurnavalt ning võib öelda, et ebaturvaliselt kuna pimeduses võivad tähtsad valgustamata liiklejad (kahe või neljajalgsed) märkamatuks jääda. Et seda vältida on paar lihtsalt lahendust.

Tänapäeval toodetud plastiktulede klaasid kipuvad aja jooksul tuhmuma. Seda nii loomulikust plastiku vananemisest kui ka meie kliima iseäralikest teguritest. Nagu liivapaber puidule, mõjub liiv, tolm ning teised õhus lendlev saaste tuledele laastavalt, eriti esimestele. Oma panuse, lakikihi hõrenemisele annab kaasa ka päike, mis aegamööda pinda pleegitab.

Õnneks on olemas erinevaid lahendusi, kuidas sõiduki laternad valgusviljakamaks muuta. Siit ka mõned tähelepanekud:

*vaheta pirnid uute vastu – järgi tootjapoolset lubatud võimsust!

*poleeri tuled, kaitse värskeid pindu kaitsekile või lakiga

*reguleeri tulede kõrgus

Juhul kui väliskesta värskendamine soovitud tulemust ei anna, jääb veel üks võimalus:

*puhasta reflektor pinnad – see on küll väga peen ja vastutusrikas töö kuid üldiselt toob tulemuse. Nii tavalise reflektor- kui ka luuptule peegelpinnad võivad olla määrdunud, teinekord ka kahjustatud. Lihtsaim ja odavaim viis on need puhastada, näiteks prillipuhastuslapiga- mis ei kraabi õrna peegelkatet.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?