Oluline tähelepanek enne liiklusesse asumist | Automaakler.ee

Oluline tähelepanek enne liiklusesse asumist

Paljudel inimestel on meeles veel aeg kui neil puudus isiklik sõiduauto ja liiklema pidi ühistranspordiga. Üldsusele kasutaval transpordil on omad head ja vead. Sõidugraafik seab teatud piirid sõidu alustuse osas punktist „A“ sihtkohta „B“ kuid auto olemasolu loob teatud mugavuse ja võimaluse planeerida liiklemist just siis kui seda soovid.

Kasutades ühistransporti tuleb vast enamikele meist meelde sõite, kus näiteks bussi, trolli, trammi, rongi- salong oli ebameeldivalt külm ja suust tuli vaid sooja auru. Ent sama situatsioon leiab aset ka paljudel sõiduauto omanikel. Kuidas seda vältida?

Siit ka paar soovitust ennem liiklusesse asumist:

*Planeeri aega, eriti talve perioodil- lahku toast 10 minutit varem ennem sõidu alustamist

*Jõudes auto juurde, käivita see koheselt- et sõiduki mootor saaks soojeneda – alles seejärel asu sõidukit lumest, jääst puhastama. Kaval lahendus on ära kasutada ka tagaklaasi soojendust- sellega võidad tagumise klaasi puhastamise osas.

*Samal ajal kui valmistad sõidukit ette, on saanud mootor mõnda aega kohapeal käia- mille tagajärjel on mootor saavutanud kõrgete tühikäigupöörete langemise. Mootoris olev õli on oluliselt vedelam ja tagab mootorile parema õlituse, pikema eluea. Mootori soojenemine on kasulik ka erinevate agregaatide tihenditele. Lisaks tarbib soojenenud mootor oluliselt vähem kütust.

*Veendu, et sõiduki klaasid ja peeglid on puhtad ning selgesti nähtavad. Lisaks tasub tähelepanu pöörata ka tuledele, numbrimärgile. Tulede nähtavus on oluline just turvalisuse osas. Viimane seadusesilma ees.

*Järgi ka salongipuhuri ventileerimisastet. Kindlasti pole mõistlik istuda autosse, kus mootor pole veel soojenenud ning kui ventilaator puhub maksimumastmel külma õhku, see võib haigestumisele kaasa aidata.

Eelpool mainitud tegevusplaan ei puuduta sõidukeid, millele on paigaldatud eelsoojendussüsteem. Need autoomanikud lausa naudivad talviseid ilmastikutingimusi.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?