Ostueelse kontrolli võimalustest | Automaakler.ee

Ostueelse kontrolli võimalustest

Ostueelse kontrolli võimalustest

Autod ja muu tehnika on muutumas iga päevaga keerulisemaks. Kui eelmisel sajandil olid paljud autod lihtsad ja loogilised, siis enam ei pruugi see nii olla. Vanasti piisas kasutatud auto ostmisel vaid kaasa võtta targem sõber, kes auto kohapeal üle vaatas. Uuemate autode puhul sellest enam ei piisa. Erinevaid detaile ja keerulisi seadmeid on oluliselt rohkem ja seega on ka rohkem potensiaalseid kohti, mis võivad rikkis olla ja mida silmaga ei näe.

Õnneks on sellest murest teadlikud ka paljud remonditöökojad ja margiesindused ning enamus neist pakuvad autode ostueelse ülevaatuse teenust. Automaakler.ee meeskond grupeerib vastavad ettevõtted järgmiselt:

1) Tehnoülevaatuspunktid. Paljud ülevaatuspunktid pakuvad teenust, mille nimi on auto ostueelne kontroll või auto ostueelne ülevaatus. Enamasti sisaldab see amortisaatorite kontrolli, pidurite kontrolli, veermiku kontrolli, tulede kontrolli, kere kontrolli auto põhja alt ja mingil määral kontrollitakse ka erinevate vedelike lekkeid. Teenus on reeglina soodne, hind on vahemikus 5-10€. Aja kulu on umbes 10-15 minutit. Vead märgib üldiselt klient ise üles.

2) Remonditöökojad, mis ei ole spetsialiseerunud mõnele kindlale automargile. Sellistes asutustes pakutakse tihtipeale sarnast auto ostueelse diagnostika teenust, mis sisaldab reeglina kõike eelnevat, kuid natuke põhjalikumalt. Olenevalt töökojast teostatakse vahel ka veakoodide lugemine, juhul kui töökojal on olemas diagnostikaseade. Hinnaskaala on umbes 15-40€ ja aja kulu olenevalt töökojast on 30-60 minutit. Vigade loetelu antakse kliendile kaasa paberil.

Näited: CarStop, Autoasi, CarStageGarage jpt.

3) Margiesindused ja remonditöökojad, mis on spetsialiseerunud mõnele kindlale automargile. Kindlasti on tegemist kõige põhjalikuma ostueelse ülevaatusega. Klient saab autost teada nii palju kui võimalik. Kontrollitavate osade nimekiri on mitu lehekülge pikk ning tänu õigetele diagnostikaseadmetele on võimalik auto erinevate osade seisukord väga täpselt välja selgitada. Teenuse hinnad jäävad vahemikku 30€-100€ ja aega kulub 1-2 tundi. Põhjalik dokument auto seisukorra kohta antakse kliendile kaasa paberil ja saadetakse reeglina lisaks e-mailile.

Näited: Silberauto (MB ametlik esindus), Carmasters (BMW remondikoht), Flameko autohooldus (Audi, VW, Seat, Škoda remondikoht) jpt.

Automaakler.ee soovitus!

Autot ostes vaata see kõigepealt ise üle ja tee kindlasti proovisõit. Juhul kui auto meeldib ja tundub olevat heas korras, siis teosta kindlasti ka ostueelne kontroll. Põrsast kotis ei soovi keegi osta ja varjatud vigadega auto ostul võivad remondiarved olla ettenägematult suured. Ära osta mitte ühtegi autot vaid silmadega vaadates ja proovisõitu tehes, sellest tänapäeval enam ei piisa!

Milline on parim ostueelne ülevaatus? See sõltub juba konkreetsest autost ja eelarvest. Reeglina on ikka nii, et mida kallim on teenus, seda kvaliteetsem see on. Kuid siiski, kui on tegemist lihtsa ja odava autoga (bensiinimootor, manuaalkast, vähe lisavarustust), siis võib piirduda kasvõi mõne tehnoülevaatuspunktiga või soodsama remondikohaga. Kui on tegemist autoga, mis on uuem, kallim ja millel on rohkelt lisavarustust, siis tasuks kindlasti kaaluda ostueelse diagnostika teostamist margiesinduses või mõnes samaväärses remondikohas. See tasub hiljem kordades ära!

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?