Tunne ära võltsitud hooldusraamat | Automaakler.ee

Tunne ära võltsitud hooldusraamat

Aja muutudes on inimesed sõiduki ostul hakanud enam tähelepanu pöörama korrapärasele hooldusajaloole. Täidetud hooldusraamat viitab korrektsele ning autost hoolivale omanikule ja tõstab kindlasti auto hinda.

Seda fakti arvesse võttes üritavad ka „sulidest“ automüüjad enda poolt müüdavaid sõidukeid ahvatlevamaks muuta just hooldusajalugu võltsides. Kui varasemalt öeldi tihti, et hooldusraamatut ei ole, siis tänapäeval on sellistel müüjatel hooldusraamatud enamasti ette näidata, kuid need on tihti võltsingud. Tühja hooldusraamatut on võimalik internetist soetada vaid paarikümne Euro eest. Tihti pakutakse teenust koos soovitud templitega, kuid need võib ka ise sinna sisse lüüa. Kuna templeid on võimalik ise järgi teha, saab pitseri vastavalt vajadusele disainida.

Hooldusraamatut sirvides jälgi järgnevaid asju:
1) Tööde teostaja ja tema allkiri. Tihti on tööde teostajad (remondikohad) erinevate hoolduste ajal erinevad, kuid allkiri on kahtlaselt sarnane.
2) Järgmisena võiks jälgida templeid. Pange tähele, et aja möödudes peaksid pitserid veidi tuhmuma. Ebausutavad on hooldusraamatud, kus 30 000km hooldusel on templi värv sama värske kui 180 000 km töödel.
3) Milliseid töid hoolduses teostatud on? Üldjuhul märgitakse teostatud tööd ristiga. Tuhinas võltsija, kel on keelebarjäär võib aga eksida. Seega võib osadest hooldusraamatutest välja lugeda, et autol on sagedamini hammasrihma vahetatud kui mootoriõli. Näiteks saksa keeles „zahnriemen“ tähendab hammasrihma, mida vahetatakse olenevalt autost 90000-120000km tagant, kuid oleme näinud autosid, millel on hammasrihm „vahetatud“ iga 15000km tagant.
4) Esinduste nimed ja asukoht. Jälgi, kus esinduses auto alguses käinud on ja kus edaspidi. Üsna ebaloogiline on olukord, kus autol on jutu järgi 1 omanik, kuid on hoolduses käinud Euroopa erinevates otstes paiknevates esindustes.

Kahtluse korral kontrolli auto hooldusajalugu margiesindusest. Hooldusraamat ja margiesinduse andmed peavad klappima. Võltsitud hooldusraamatu puhul on kõige efektiivsemaks meetodiks templite värvi vaatlemine, sest 5 aastat vana välimust on värskele templile keeruline tekitada.

Automaakler pakub liikuvat ostueelse kontrolli teenust Tallinnas ja Tartus. Meie teenus sisaldab diagnostikat, avariide avastamist, ajaloo kontrolli, proovisõitu ja põhjalikku raportit kliendile e-posti teel. Lisaks autole pöörame tähelepanu ka sellele, et kes autot müüb ja tehingu aususele. Loomulikult jagame oma klientidele soovitusi, et kas ostetav auto on piisavalt heas seisukorras ja kas sama eelarve piires võiks leida parema.

Kui soovid osta auto, millel ei oleks varjatud puudusi, siis pöördu Automaakleri poole – info@automaakler.ee / 56 064 030. Reeglina osutame oma teenust 24h jooksul.

Automaakler.ee
Palle Kõlar

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?