Uus petuskeem või inimlik eksimus? | Automaakler.ee

Uus petuskeem või inimlik eksimus?

Ei ole uudis, et eestlased hindavad mugavust. Seda peegeldab ka trend autoturul. Kunagi 90’ndatel tundus elektriliselt liikuv aknaklaas luksus, tänapäeval on selline lahendus üpris tavaliseks saanud ja selle olemasolu ei tekita meis küllastunud emotsioone. Süües kasvab isu – on keegi kunagi öelnud. Mugavusega võib harjuda, aga ilmselgelt ahvatlevad uued, põnevad ja kaasaegsed tehnikalahendused meid kõiki. Milleks leppida vähesega?

Autotootjad loovad keremudeli, mida hilisemalt täiustatakse. Personaalsel lähenemisel, vastavalt kliendi vajadusi silmas pidades on suurtööstusel võimalik inimesteni kergemini jõuda. Nagu ikka, kellele ema, kellele tütar. Kellele must, kellele valge. Samet või nahk?

Tänapäeval pakutav lisavarustuse nimekiri on vastavalt tootjale erinev, kuid selge on ka see, et mida rohkem vidinaid – seda ahvatlevam. Eestlastele meeldivad lisad. Mida rohkem elektrit seda uhkem, rohkem nahka, rohkem nuppe. Selle peale on ka kasutatud sõidukite müüjad mõelnud – kuidas enda poolt pakutav „kaup“ turul ahvatlevamaks muuta. Olgem ausad, vähese varustusega sõiduk saab müügikuulutuste seas oluliselt vähem tähelepanu kui lisaderohke. Paljud inimesed välistavad juba eos sõiduki ostuplaanid vaadeldes müügisoleva sõiduki varustuse taset. Kuid kas alati vastab kuulutuses olev mugavusvarustuse nimekiri ka tõele? On eelpoolmainitu ka sõiduki küljes reaalselt või mängitakse tulevase kliendi emotsioonidega esmamulje loomisel?

Paljud näited elust kinnitavad, et sõidukite müüjad kas tahtmatult või teadlikult eksivad faktiliselt  kuulutustes. Siinkohal tahamegi tähelepanu juhtida varustustaseme kontrollile. Hea oleks välja printida sõiduki müügikuulutus. Kui võimalik saavutada kontakt margiesindusega ning leida VIN koodi abil sõiduki tehasekonditsioon ehk varustusastme nimekiri, millisena on sõiduk tehasest väljunud. Neid tulemusi omavahel võrreldes saabki selgeks, millised on sõiduki originaallahendused, millised hilisemalt lisaks poogitud ning kas müüja poolt sisestatud kuulutuses on õiged andmed.

Tihtipeale teevad automüüjad nii, et tellivad auto välismaalt ning panevad juba enne auto kohalejõudmist isendi müüki andmetega, mis nad saavad välismaalt. Kui masin jõuab kohale ei kontrollita lisavarustust ning müügikuulutuses olevad andmed ei klapi reaalsusega. Kuulutuses on ilmselgelt lisavarustust rohkem. Siinkohal soovitamegi autot vaatama minnes veenduda, kas lisavarustuse tase kuulutuses peab paika ka reaalsuses.

Kui soovid turvaliselt autot osta, siis pöördu julgelt meie poole: +372 56 064 030 või info@automaakler.ee Hetkel tegutseme Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Meie klientide tagasiside leiad: www.automaakler.ee/category/kliendidmeist/

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?