Mida saab teha, et su auto hind säiliks võimalikult kõrge? | Automaakler.ee

Mida saab teha, et su auto hind säiliks võimalikult kõrge?

Autot omades on üks näitaja auto hind ostu hetkel. Teine ja hoopiski olulisem faktor on see, et palju maksab sinu auto näiteks paari aasta pärast, kui hakkad kavandama auto müüki. Seda, et kas ja kui kiiresti mõne auto hind langeb, ei ole reeglina võimalik täpselt ennustada, kuid iga autoomanik saab hoolitseda selle eest, et tema auto müügihind oleks võimalikult kõrge.

Automaakleri soovitused: 

  • Veendu, et säiliks kogu hooldus- ja remondiajalugu. Kui sa oled margiesinduse klient, siis veendu, et andmed selle ettevõtte süsteemis säiliks ja et tulevasel uuel omanikul oleks seda võimalik ennem ostu näha. Juhul kui sa ei ole margiesinduse klient, siis hoia kindlasti alles kõikide hooldus- ja remonttööde tšekid ja arved. Need võivad olla palju väärtuslikumad kui sa arvad. Tõendamata info teostatud hooldustest ja remontidest ei ole enamasti midagi väärt. Loomulikult tuleb autot regulaarselt hooldada ja veenduda, et auto oleks tehniliselt korras.
  • Hoia oma auto välimus korras. Pese oma autot regulaarselt ja ära unusta ka vahatamist ja poleerimist (1-2 korda aastas). Kui auto vajab värviparandusi, siis ära sellega venita. Võib tekkida rooste ja hiljem ei piisa ainult värviparandustest.
  • Hoia oma auto salong korras. Istmetesse või lakke sisse sööbinud plekid ei meelita kedagi tulevikus sinu autot ostma. 1-2 korda aastas oleks soovitav teostada salongi keemilist puhastust. Nahksisu puhul ei tohi kindlasti unustada nahahooldust!

Lõplik auto kulu Sinu jaoks selgub siiski hetkel kui auto saab müüdud.

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?