Miks tuleb ennem ostu üle vaadata mitu autot? | Automaakler.ee

Miks tuleb ennem ostu üle vaadata mitu autot?

Kasutatud auto ost on aeganõudev ja keeruline. Alustuseks tuleb palju veebis surfata ja sobivate autodega tutvuda. Samuti nõuab oma osa automüüjatele helistamine ja kohtumiste kokkuleppimine. Paljud autoostjad on veendunud, et peale eeltööd internetis ja telefonis müüjatega konsulteerimist ongi sobiv auto leitud. Minnakse vaatama vaid ühte konkreetset autot ja tihtipeale ostetakse see esimene auto ka kohe ära.

Tegelikult ei ole sellel ostjal õrna aimugi, kas ta oleks võinud saada selle raha eest paremas korras auto. Kui autoostja ei tutvu mitme erineva variandiga, siis puudub tal igasugune võrdlusmoment, mis aitaks ostuotsust teha. Seejuures ei tohi lasta ennast müüjatel mõjutada jutuga, et keegi teine tuleb ka kohe ostma ja, et otsus tuleks kiiremas korras teha.

Automaakleri täispaketis sisaldub 5 auto ostueelne ülevaatus. Miks see number just 5 on? Põhjus on lihtne – oleme oma töös avastanud, et ühele inimesele sobiva auto leidmiseks, tuleb reeglina üle vaadata umbes 5 erinevat autot. Sel juhul saab neid omavahel võrrelda ja on selge, milline auto on teistest parem.

Kuna tegemist on siiski suure ostuga aastateks, siis paneksime inimestele südamele, et vaadake alati mitut erinevat autot. Sel juhul tekkib võrdlusmoment ja saate õige otsuse teha!  See võtab küll palju aega, kuid on vajalik tegevus hea kasutatud auto leidmiseks. Kindlasti ärge unustage ostueelset kontrolli remonditöökojas, olenemata sellest kui korralik auto tundub.

Palle Kõlar – Automaakler.ee

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?