Milline on „aus“ auto müügikuulutus? | Automaakler.ee

Milline on „aus“ auto müügikuulutus?

Tänapäeval on auto ost muutunud sama tavaliseks kui poes leiva ostmine. Ent paljud meist usaldavad endiselt pimesi müüjat ning ei vaevu kontrollima toote kvaliteeti.  Sama kehtib ka auto ostu puhul. Sisemas tahame uskuda ilusat müügijuttu, kuid kui palju ja põhjalikult me tegelikult müüdavast kaubast teame?

Oleme kuulnud lugusid, kus inimesed otsivad automüügiportaalidest sobiva auto ning tõttavad suure hurraaga masinat ostma, jäädes kindlaks et väljavalitu on parim olemasolevatest. Tihtipeale tekivad probleemid ning küsimused alles pärast emotsiooniostu.  Kuna auto ostuga kaasnevad riskid, siis iga inimene saab neid riske vähendada.

Ennem kui tuhatnelja väljavalitud autot ostma kipute, tasuks siiski esmane taustakontroll teostada. Aus automüüja ei karda avaldada detailset infot müüdava masina kohta. Alustuseks võiks kuulutus sisaldada auto VIN- koodi ja reg. numbrit, mille alusel on võimalik auto ajalugu kontrollida. Siinkohal juhiksime tähelepanu sõiduki päritolumaale ja läbisõidule. Lisaks pakub ka Eesti Liikluskindlustuse Fond võimalust uurida sõiduki liikluskahjude ajalugu kodumaa pinnal. Huvi korral on väga mugavasti kasutatav ka Maanteeameti / Auto24 poolt pakutav VIN päring.

Usaldust masina osas tekitavad ka selged pildid, mis on üles võetud  auto erinevatest külgedest. Juhul kui näiteks auto paremast küljest pilti pole tehtud- jätab see aluse kahelda kas tegu on unustusehõlma jäänud „klõpsuga“ või pole meelega tahetud vaadet  tulevasele ostjale esitleda.

Saame aru, et paljud automüüjad tahavad internetis anonüümseks jääda kuid kindlasti ei ärata usaldusväärsust kuulutus, kus auto müüjaks on märgitud:  „ bmw “ või „ racerboy “ . Kahtlemata tasuks ka auto ülevaatamisel küsida auto omanikult, kes on sõiduki tegelik omanik. See välistab hetke, kus hiljem ümber registreerimisel tekivad probleemid auto võõrandamise osas.

Üks hea märk on ka see kui sõidukil on kaks võtit.  Aegu tagasi oli levinud müügivorm, kus uuele omanikule ulatati koos autoga kaasa üks võti ning päevi pärast müügitehingut tuli automüüja teise paari võtmetega ning  „viis salamisi auto ära“. Alati tasub küsida, kas müüdaval autol on kaks paari võtmeid. See tagab ka lihtsama ning soodsama asja-ajamise, kui peaks tarvidus olema sõidukile kaskokindlustus sõlmida.

Kindlasti on hea teha proovisõit ennem sõiduki ostmist mitme samasuguse isendiga. Ainult ühe auto omadusi katsetades võib konkreetsest margist ning mudelist kujuneda vale esmamulje. Inimesed hoiavad autosid erinevalt ning järelturul pakutavatel sõidukitel on erinev seisukord. Ettevaatlik peab olema automüüjatega, kes proovisõidu võimalust võimaldavad alles pärast ostu- müügi lepingut. See annab aluse kahtlustada, kas antud isend on ikka sõidukorras ja vigadest vaba.

Kui keegi soovib näpunäiteid, et kuidas eristada eraisikust autoärimeest  lihtsalt eraisikust, kes kord paari aasta jooksul oma autot müüb, siis selleks on paar nippi. Inimene, kes müüb pidevalt autosid, kirjutab kuulutusse tihti järgnevaid asju: soodushind kehtib vaid sularahas, vahetuse võimalus odavama sõiduki vastu, kontakteeruda ainult tõsistel huvilistel jne. Lisaks on auto müüja käes olnud lühikest aega (reeglina mõned päevad kuni kuu aega) ja seda saab auto dokumentidest või Maanteeameti kaudu kontrollida. Ehk siis võime olla kindlad, et see auto on just veidi aega tagasi soetatud ja kindlasti oluliselt soodsamalt, sest auto pealt on ju vaja ka kasumit teenida. Eelnev lõik ei tähenda, et eraisikust autoärimeestelt ei tohiks kindlasti autot osta. Ka nemad võivad lihtsalt õigel ajal õiges kohas olla ja hea hinnaga väga korralikke autosid saada.

Usume, et paslik soovitus siinkohal on jällegi teada tuntud tõde. Usalda, aga kontrolli. Seniks kuniks raha on sinu taskus, oled just Sina otsustaja.  Julge kahelda, uurida ning leia parim isend müügisolevatest sõidukitest, mis hilisemalt halbu üllatusi endaga kaasa ei too – nii lihtne see ongi!

 

Automaakler pakub liikuvat ostueelse kontrolli teenust Tallinnas ja Tartus. Meie teenus sisaldab diagnostikat, avariide avastamist, ajaloo kontrolli, proovisõitu ja põhjalikku raportit auto vigadest kliendile e-posti teel. Lisaks autole pöörame tähelepanu ka sellele, et kes autot müüb ja tehingu aususele. Loomulikult jagame oma klientidele soovitusi, et kas ostetav auto on piisavalt heas seisukorras ja kas sama eelarve piires võiks leida parema.

Kui soovid osta auto, millel ei oleks varjatud puudusi, siis pöördu Automaakleri poole – info@automaakler.ee / 56 064 030. Reeglina osutame oma teenust 24h jooksul.

 

Automaakler.ee
Palle Kõlar

 

Tunned huvi ostueelse kontrolli vastu?